Czy warto zapisać się na zabiegi w Studio Figura? | moja opinia + efekt

Witajcie! W dzisiejszym wpisie chciałabym się przyjrzeć pewnemu miejscu. Miejsce to skupia się na kształtowaniu naszej sylwetki poprzez zabiegi połączone z aktywnością fizyczną. Przez miesiąc uczęszczałam na zabiegi w Studio Figura, które znajduje się a Dolnej Wildzie, w Poznaniu. Był to eksperyment dla mojego ciała.  Jako, że różnego typu ćwiczenia na ciało nie są mi obce: fitness, zajęcia na siłowni, basen bieganie tak z zabiegami na ciało nie miałam NIGDY do czynienia. Doświadczenie trwało 30 dni (od 1 do 31 marca). Moim celem było zmniejszenie obwodu ud oraz ujędrnienie całego ciała. Korzystałam z kilku zabiegów na ciało, które poniżej Wam opiszę.

Roll Shaper – potocznie nazywany rolką. Jest to urządzenie, które pobudza układ limfatyczny oraz krwionośny do efektywniejszej pracy. Skuteczna metoda walki z cellulitem. W wyniku masażu następuje stymulacja odpowiednich punktów na ciele tzw. kanałów energetycznych, doprowadzana jest energia do słabszych części ciała lub organów wewnętrznych. Roll Shaper gwarantuje intensywny, a zarazem relaksacyjny masaż, który doskonale ujędrnia ciało poprawiając jednocześnie krążenie oraz usuwa z organizmu toksyny, a przede wszystkim skutecznie redukuje cellulit. Masaż ujędrnia ciało i redukuje jego objętość, co możemy kontrolować mierząc obwody ud, talii, ramion i pośladków. Masaż daje poczucie odprężenia i komfortu. Urządzenie możemy wykorzystać na większość części ciała. Jeśli mamy żylaki, należy ominąć daną część ciała. Czas trawina: 36 minut, 18 stacji, efekty: ujędrnienie ciała.

Swan shaper – jest to nic innego jak wzbogacony „witaminami” orbitrek. Urządzenie składające się z dwóch pedałów połączonych kołem oraz 4 uchwytów (2 ruchome, 2 stałe). Dlaczego uważam, że jest to produkt fortyfikowany? Łączy ze sobą 4 komponenty: lampy podczerwone (odbudowa włókien kolagenowych), kolagenowa terapia światłem (regeneracji wierzchniej warstwy skóry), system jonizacji ( moc jonów ujemnych), skrętny eliptyk (2 ruchome uchwyty), jest doskonałym sprzymierzeńcem w modelowaniu sylwetki. W trakcie ćwiczeń nasze nogi wykonują owalne ruchy, dzięki czemu w trening angażują się wszystkie obecne w nich mięśnie. Drążki sprawiają, że także i ręce intensywnie pracują. Efekty: jędrna, wygładzona skóra, wyrzeźbiona sylwetka, odżywiona skóra,  sprężyste ciało. Czas trwania: powyżej 30 minut, ubiór: biały strój, bądź biała bielizna.

Liposukcja kawitacyjna -działa na zasadzie wahania fali ultradźwiękowej wywierają efekt mikromasażu na tkankę tłuszczową, widocznie redukując jej objętość. Ultradźwięki stymulują strukturę cząsteczkową tkanki tłuszczowej i usuwają zbędne produkty przemiany materii nagromadzone wokół komórek. Bardzo ważna jest odpowiednia  podaż wody, około 1,5-2 l dziennie przez co najmniej kilka dni przed zabiegiem, jak i po nim. Efekty: widoczne już po pierwszym zabiegu, zmniejszenie obwodu danej partii ciała, ujędrnienie, wyszczuplenie, redukcja cellulitu. Czas trwania: 15-30 minut, strój: nagie ciało.

Endermologia – masaż ssąco-próżniowy wzbogacony w nowe technologie fal radiowych (RF), podczerwieni (IR) oraz mechaniczny masaż rolkami. Wszystkie te czynniki skupione są w jednej głowicy tak, że podczas zabiegu działamy na problem wielopłaszczyznowo intensyfikując tym samym osiągane efekty w modelowaniu sylwetki. Działanie: zwiększa aktywność fibroblastów do syntezy kolagenu, powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, czym usprawnia przepływ krwi i odprowadzanie zbędnych produktów przemiany materii, zwiększa głębokość penetracji prądu RF i promieniowania IR do głębszych warstw skóry, przyspiesza lipolizę i spalanie kwasów tłuszczowych. Czas trwania: 30 minut, strój: biały kombinezon/białe rajstopy.

Limfodrenaż  -pacjent zostaje umieszczony w rękawach, szczelnie zapinany, a następnie wtłacza się powietrze do komór (mankietów uciskowych). Powietrze jest przedmuchiwane do kolejnych komór zgodnie z kierunkiem krążenia limfy. W ten sposób powoduje się przemiennie miejscowy nacisk i uwalnianie nacisku. Efekty: likwiduje obrzęki, ujędrnia skórę, usuwa zalegającą wodę w opuchniętych kończynach, pobudza krążenie, zmniejsza objętość masowanych partii o 3-5 cm, eliminuje cellulit. Limfodrenaż zapewnia subtelny i efektywny drenaż. Czas trwania: 30-60 minut, strój: nagie ciało, posmarowane odpowiednim kremem + folia.

Elektrostymulacja -urządzenie wysyła impulsy elektryczne do organizmu człowieka doprowadzając do skurczu określonego mięśnia lub grupy mięśni, a każdy taki skurcz wiąże się z pracą, która wymaga dostarczenia energii. Aby pobudzić mięsień do pracy potrzebny jest bodziec dostarczany mięśniom poprzez nerwy motoryczne (ruchowe), a bodźce nerwowe są oparte na zjawiskach elektrycznych. Elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa polega właśnie na tworzeniu takich bodźców oddziałujących na mięśnie. Mięsień nie jest w stanie odróżnić tego, skąd pochodzi pobudzenie. Po prostu rozpoczyna pracę zgodnie z „rozkazami” odpowiednio zaprogramowanego elektrostymulatora, co powoduje utratę tkanki tłuszczowej i spadek masy ciała. Zalety: nie obciąża stawów i ścięgien, kształtuje zarys mięśni, likwiduje cellulit, zmniejsza zawartość tkanki tłuszczowej, zwiększając zawartość tkanki mięśniowej. Czas trwania: 30 minut, dowolne partie ciała.

Moje efekty po 30 dniach:

  • po pierwszej liposukcji w połączeniu z endermologią uzyskałam efekt -3 cm w obu udach, 
  • elektrostymulacja przyczyniła się do ujędrnienia moich pośladków,
  • po rolkach (Roll Shaper) zauważyłam, że moje ciało jest delikatne, gładkie i przyjemne w dotyku,
  • moja masa ciała zmniejszyła się o ok. 2-2,5 kg w miesiąc,
  • duże efekty zauważyłam również na brzuchy, mimo że brzuszek mam szczupły to po zabiegach uzyskałam wynik -4 cm (w pępku),
  • mam bardziej jędrną skórę, ze zmniejszonym cellulitem!

DZIEWCZYNY ZNACIE STUDIO FIGURA ?!

Pozdrawiam,

Malwa


One thought on “Czy warto zapisać się na zabiegi w Studio Figura? | moja opinia + efekt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *