Top 7 filmów na Netflixie, mrożących krew w żyłach!

Dzień dobry Dzióbasy! Pierwszy kwietniowy wpis, pierwszy filmowy wpis oraz pierwszy dodany w takiej sytuacji, jaka nas teraz spotkała. Mamy więcej czasu na nadrobienie zaległości serialowych i filmowych, więc zaraz Wam wypiszę (poniżej) 7 moich faworytów filmowych, które mrożą krew w żyłach. Oglądając je siedziałam przykryta kocem i w obawie przed „potworami” miałam zapalone w pokoju świtało. Chyba, że na którymś z nich byłam w kinie (na pewno była taka sytuacja, tylko nie pamiętam tytułu filmu), to już niestety nie miałam możliwości włączenia światła.  Aczkolwiek jedno jest pewne, bałam się jeszcze bardziej niż będąc w domu. Zapewne przeżywając toczącą się akcję w filmie krzyknęłam na głos … i to nie raz.  Taki mój niekontrolowany tik, towarzyszy mi zawsze podczas filmów grozy! Zaczynamy. Poniżej podsyłam Wam 7 przerażających filmów, które możecie zobaczyć na Netflixie. Do tytułu dodam również jego ocenę na FILMWEB’ie (według mnie nie wszystkie są adekwatne).

LŚNIENIE (1980), ocena: 7,8

Akcja toczy się w górach stanu Kolorado, gdzie Jack Torrance pracuje jako dozorca pensjonatu Panorama. Zimą hotel jest zamknięty, więc Jack z rodziną są jego jedynymi mieszkańcami. Kiedy burze śnieżne blokują familię Torrance’ów w hotelu, syn Jacka o nadprzyrodzonych zdolnościach – odkrywa, że pensjonat jest nawiedzony i duchy powoli doprowadzają jego ojca do obłędu. Pewnego dnia ojciec Danne’go spotyka zjawę byłego dozorcy hotelu, wówczas rozpoczyna się akcja….

CICHE MIEJSCE (2018), ocena: 6,7

Świat zostaje otoczony przez drapieżne istoty o bardzo wrażliwym słuchu. Akcja toczy się wokół jednej z ocalałych na ziemi rodzin….. Pięcioosobowa ekipa: matka ojciec oraz trójka ich dzieci starają się przetrwać i uciec w bezpieczne miejsce. Jedno z dzieci jest głuchonieme, dlatego rodzina posługuje się za pomocą języka migowego. Podczas tułaczki muszą pamiętać, o tym, że nawet najmniejszy szelest, odgłos może skończyć się dla nich śmiercią. Potwory zwabia nawet najmniejszy hałas….

TO (2017), ocena: 6,7

Akcja toczy się w fikcyjnym miasteczku Derry w stanie Maine,gdzie nagle zaczynają ginąć dzieci.  Znikają jedne po drugich, zostają tylko fragmenty ich ciał, gdzieś ukryte….. Po kilku zniknięciach w miasteczku zbiera się grupa dzieci, która postanawia zmierzyć się ze swoimi największymi lękami, by zwalczyć przerażającego klauna, który prawdopodobnie jest odpowiedzią na całe zło….

NIE ODDYCHAJ (2016), ocena: 6,5

Alex, Rocky i Money to troje złodziejaszków, zarabiają na sprzedaży rzeczy skradzionych z domów, do których się włamują. Za cele obierają mieszkania zabezpieczane przez firmę, w której pracuje ojciec Aleksa. Dla Rocky to jedyny sposób na to, by wyrwać się z Detroit do Kalifornii. Z dala od matki, która źle ją traktuje oraz jej nadużywającego alkoholu chłopaka. Okazja do łatwego zarobku trafia się wraz z wiadomością, jaką dzieli się z przyjaciółmi Money. Według niego mieszkający w opuszczonej dzielnicy miasta niewidomy weteran oddziałów specjalnych (Stephen Lang) trzyma w domu trzysta tysięcy dolarów. Z tego powodu postanawiają nie czekać aż mężczyzna będzie poza domem…..

NIE OTWIERAJ OCZU (2018), ocena: 6,4

Malorie, główna bohaterka „Nie otwieraj oczu”wraz z dwójką dzieci musi odbyć wyprawę życia, aby przetrwać….. Utrudnieniem jest fakt, że podczas wyprawy bohaterowie nie mogą otwierać oczu, gdyż tylko w taki sposób mogą ochronić się przed „bestią”. Spojrzenie na „potwora” powoduje opętanie i śmierć, ale też i samobójstwa. Destrukcyjna moc oddziałuje inaczej na każdą ze spotkanych osób. Część z nich posuwa się do okrutnych zbrodni. Jeszcze inni muszą się mierzyć z najgłębszymi lękami. Tak właśnie zdaje się on działać na główną bohaterkę. Malorie, żyjąca do tej pory w kompletnym osamotnieniu, musi otoczyć opieką dzieci i odnaleźć w sobie dawno zagubioną nadzieję….

HUSH (2016), ocena: 6,0

Akcja filmu rozgrywa się w środku lasu, gdzie mieszka główna bohaterka filmu – Maddie. Głuchoniema pisarka, żyje tam zupełnie sama i oprócz wizyt przyjaciółki, z resztą znajomych komunikuje się za pomocą Internetu. Dobrze sobie radzi ze swoją niepełnosprawnością, do czasu…. Pewnego dnia zaczyna ją prześladować zamaskowany mężczyzna uzbrojony w kuszę. Maddie jak i my nie wiemy o nim nic, ani skąd się wział, ani czego oczekuje, jak i czego szuka w środku lasu. Jedno jest pewne – chce zabić główną bohaterkę. Kobieta walczy o swoje życie dzielnie, mimo że jest głuchoniema, co niestety zmniejsza jej szansę na przeżycie.

COŚ ZA MNĄ CHODZI (2014), ocena: 5,6

Film opowiada o życiu 19-letniej Jay, które pewnego dnia zaczyna być prześladowana przez tajemniczą siłę. Złowrogość czai się na każdym kroku, gdyż tajemnicza siła może przybrać postać dowolnej osoby – może się wcielić w najbliższą sercu Jay osobą, jak i kogoś zupełnie jej obcego. Główną bohaterkę wspierają przyjaciele, ona sama desperacko walczy, by przetrwać i znaleźć sposób na powstrzymanie złowrogiej mocy.

 


8 thoughts on “Top 7 filmów na Netflixie, mrożących krew w żyłach!

  1. Świetne zestawienie tytułów, które zdecydowanie warto nadrobić na Netflixie. My polecamy szczególnie kultowe „Lśnienie” z Jackiem Nicholsonem. Inspiracją dla samego Kinga do napisania książki, na której podstawie powstał film, była podobno noc spędzona w bardzo podobnym hotelu. Nic dziwnego, że najlepiej oglądać ten tytuł pod kocem, ale dorzucilibyśmy jeszcze jakieś pyszne przekąski! 🙂

  2. Ale piękne zdjęcia! I cudne wnętrze! A co do filmów, to wstyd się przyznać, ale żadnego nie widziałam, nawet klasyka lśnienie. A co z tego zestawu polecasz najbardziej?

    1. Mi przypadł do gustu bardzo HUSH, akcja rozpoczyna się już na samym początku, przez co film trzyma w napięciu! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *