Dlaczego warto wychodzić z własnej strefy komfortu?!

Dzień dobry Dzióbasy. Niedziela dobiega końca, a ja zabrałam się za pisanie wpisu dla Was. Dlaczego warto wychodzić z własnej strefy komfortu?! Zacznę od tego co to jest ta cała, jakże popularna teraz „strefa komfortu”. Strefa komfortu – dla nas/dla naszego organizmu to nic innego, jak sytuacje, w których czujemy się dobrze. Sytuacje które są przewidywalne, dobrze nam znane i bezpieczne! Najczęściej są to czynności czy zadania, które wykonujemy codziennie (rutyna). Jest to strefa, w której my czujemy się dobrze. Aczkolwiek są też wyjątki. Niektóre osoby mając strefę komfortu nie czują się w niej zbyt swobodnie, ponieważ potrzebują ciągłych nowości, impulsów, „są głodne wiedzy”. Nie lubią stać w miejscu. Ja należę do takich osób.

Lubię podnosić sobie poprzeczkę np. chciałam przeprowadzić się z Poznania (5 lat tam mieszkałam) do Warszawy? Chciałam, nie mając tutaj znajomych, pracy i mieszkania…. Przeprowadziłam się – kto nie ryzykuje nie pije szampana. OK, ale dziś nie o moich przykładach wychodzenia z własnej strefy komfortu. Natomiast skupię się dzisiaj na tym dlaczego warto, to robić?!

DLACZEGO warto wychodzić z własnej strefy komfortu?

  1. …. aby nie poddać się rutynie (STOP rutynie) – nie ma nic gorszego niż znudzenie się swoim życiem, czy to prywatnym, czy zawodowym. Urozmaicajcie swoją pracę, zadania domowe, róbcie nowe rzeczy (z partnerem) jak i bez niego. Cieszcie się chwilą.
  2. Aby szybciej zrealizować swoje plany/marzenia – jeśli postępujecie według danego schematu przez x lat (i on „działa” – tak się Wam wydaje), to zdecydowanie ciężej będzie Wam osiągnąć swój cel. W życiu trzeba się dostosowywać, zbierać wiedzę, rynek szybko się zmienia. Pamiętajcie, marzenia się nie spełniają, je trzeba spełniać i dopomóc w ich realizacji, np. jeśli od kilku lat marzysz o kilkumiesięcznej podróży dookoła świata, a pracujesz zawsze od 8 do 16, to może warto zmienić pracę, bo tutaj może to nie być możliwe.
  3. Aby osiągnąć sukces – działania nadprogramowe,
  4. Aby pokonać swoje lęki – jeśli czego się obawiasz, coś cię stresuje w życiu, to pamiętaj, że tylko praktyka może to zmienić i Twoje chęci! Ja bardzo nie lubię wystąpień publicznych, ale ostatnio miałam kilka takowych i oswoiłam się już z tym tematem. Nie jest jeszcze idealnie, ale będzie!
  5. Aby być bardziej pewnym siebie (jeśli Wy nie będziecie pewni siebie, to inni Was również nie będą pewni), to działa często w przekazywanej wiedzy, jak jesteś pewny tego co mówisz, to odbiorca wie, że masz rację – wykształcenie w sobie nowych cech, bądź ich „obudzenie ze snu zimowego”

| spodnie – NAKD Lounge | buty – NAKD Lounge | marynarka (uwielbiam ją) – NAKD Lounge | koszula/bluzka – NAKD Lounge |

Na zdjęciach mam na sobie ubrania z  NA-KD Lounge, znajdziecie tam rzeczy aż do 60% taniej, a bezpłatna dostawa jest od 149zł. Zachęcam do zerknięcia na pozostałe kategorie:

bluzki na impreze z NA-KD Loungehttps://www.na-kdlounge.com/pl/topy-i-t-shirty/topy-na-impreze
krótkie topy z NA-KD Lounge https://www.na-kdlounge.com/pl/topy-i-t-shirty/krotkie
mini sukienki na impreze z NA-KD Lounge https://www.na-kdlounge.com/pl/sukienki-i-tuniki/sukienki-na-impreze

Pozdrawiam,

Malwa 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *