Co robić jesianią nad Bałtykiem? | Kołobrzeg

Pierwsze dni jesieni, powiew wiatru, szum morza, poranne promyki słońca…. Zawsze mi się marzyło zobaczyć Polskie Morze jesienią (jeszcze bardziej zimą, ale na to przyjdzie czas). I udało się! 24-26 września spędziłam w Kołobrzegu. Jest to miasto, które odwiedzam praktycznie co roku, gdy tylko skończyłam pierwszy rok życia. Zawsze w sezonie, nigdy jesienią, aż pewnego razu….

Chciałabym Wam udowodnić , że nad Polskim Morzem również jesienią można ciekawie spędzić czas. Przedstawię Wam miejsca warte zwiedzenia oraz atrakcje turystyczne, z których nie można nie skorzystać. Zapraszam do małej fotorelacji. 🙂

Poranne, popołudniowe czy wieczorne – spacery. Nie można będąc nad morzem nie pochodzić po plaży. W sezonie jesiennym oczywiście trzeba się ciepło ubrać, pogoda bywa ‚fałszywa’. Powiem Wam, że ja nawet ‚skosztowałam’ Bałtyku, co prawda tylko do kostek, ale jednak. 🙂
Molo – jedno z ciekawszych atrakcji tego miasta. Warto się po nim przejść i zobaczyć przepiękną panoramę Kołobrzegu. Tym bardziej, że molo zostało odrestaurowane, rok lub dwa lata temu ( nie pamiętam dokładnie ). Na niższym poziomie można coś zjeść czy wypić grzane wino. Jest to piękne miejsce warto się tam zatrzymać choć na chwilę, usiąść na ławce i pooglądać przepiękne widoki.
26 metrowa Latarnia Morska w Kołobrzegu to doskonały punkt widokowy, który trzeba zwiedzić. Jest to jedna z najważniejszych atrakcji tego miasta. Umiejscowiona jest tuż przy głównej plaży, obok portu. Wejście kosztuje 4 zł za normalny bilet i 3 zł za ulgowy. Dodam jeszcze, że latarnię można zwiedzać codziennie od 10.00 do 17.00.
 
Pomnik Zaślubin Polski z Morzem – modernistyczny pomnik z 1963 roku. Upamiętniający zaślubiny Polski z morzem ( 18.03.1945r.) Legenda mówi, iż przejście z jednej strony pomnika na drugą przez okno (na bezdechu), przynosi spełnienie się wcześniej pomyślanego życzenia.
Port jachtowy. Do niedawna w Kołobrzegu stacjonowały okręty Marynarki Wojennej i port mógł szczycić się mianem wojennego. Obecnie w porcie kołobrzeskim stacjonuje jedynie okręt Straży Granicznej, a okręty wojenne możemy podziwiać i zwiedzać w muzeum przy porcie rybackim. Mieszkańcy Kołobrzegu wiążą bardzo duże nadzieje z poszerzeniem usług i dostępnością części portu morskiego, inaczej zwanego przeładunkowym czy handlowym oraz tym turystycznym, pasażerskim. Niestety wielkość portu w znacznym stopniu ogranicza możliwości jego rozwoju dlatego najważniejsze obecnie jego funkcje to rybactwo morskie oraz jachting czy żeglarstwo.
Ratusz w Kołobrzegu. Piękny, neogotycki, dwukondygnacyjny budynek w kształcie litery C. Budynek przypomina wyglądem średniowieczny zamek obronny. Udekorowany jest wieżyczkami. Pośrodku główna wieża z zegarem, herbami Kołobrzegu i Polski. Wokół ratusza jest pełno sklepów i sklepików oraz mała galeria handlowa.
Oprócz zwiedzana polecam Wam gorąco takie atrakcje jak: kino 8D (wstęp 15 zł), wypożyczenie rowerów (5zł/h), wypożyczenie gokartów (15zł/h)….

 

Będąc nad morzem nie można nie spróbować gofrów, lodów gałkowych, pizzy, zapiekanki czy piwa z sokiem….
Jeśli macie możliwość wyboru miejsca zakwaterowania to polecam Wam wille lub pensjonaty. Według mnie panuje tam zdecydowanie milszy klimat niż w hotelach, ponieważ znajduje się tam mniej osób w jednakowym czasie. Gospodarz wtedy ma z Tobą lepszy kontakt, zawsze możesz się dowiedzieć czegoś ciekawego. Miła i rodzinna atmosfera gwarantowana…. wiadomo, najlepiej szukać noclegów ze śniadaniami, szwedzki BUFET jest idealnym rozwiązaniem. 🙂
 Pozdrawiam Malwa 🙂

20 thoughts on “Co robić jesianią nad Bałtykiem? | Kołobrzeg

  1. Ja uwielbiam wybyć z domu bez względu na obrane miejsce i panującą tam pogodę. Morze ma to do siebie, że potrafi podobać się dzięki prostocie. Szum fal uspokaja mój umysł, a rozbijające się białe fale koją wzrok.

  2. Byłam w tym roku w Kołobrzegu na koloni, wchodziłam na latarnię morską, byliśmy na porcie, bylismy w tym samym kinie, poza tym własnie na tym dreptaku, gdzie jest to kino był blisko mój hotel 😀 fajnie tak popatrzeć, gdy ktoś był w tym samym miejscu co ty ;D
    Kołobrzeg jest naprawdę cudowny!
    yukinephoto.blogspot.com

  3. Piękne zdjęcia, widać, że wkładasz w to zajęcie wiele uczucia i że sprawia Ci to radość. Najważniejsze, to lubić to, co się robi. Gratulacje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *