Dlaczego nie ograniczam się do jednej pracy, a mam ich kilka!? | NA-KD Lounge

Ten temat miałam w głowie już dawno, dawno, hen, hen! Oczywiście brakowało mi czasu na przedstawienie go, w takiej postaci jaką bym sama chciała ujrzeć będąc czytelnikiem . Dzisiejsza sytuacja, sytuacja z koronawirusem, którą w Polsce mamy już dwa tygodnie dała mi taką możliwość. Śmiech przez łzy, gdyż na ten moment mamy już w Polsce ponad 1000 osób zakażonych.

7 różnych prac

Kilka lat temu, nie pamiętam dokładnie czy było to na drugim roku studiów czy na trzecim, ale wiem, że nie byłam już pierwszoroczniakiem…. Miałam mega sympatyczną wykładowczynię z psychologii. Zawsze chętnie chodziłam na zajęcia, mimo że nie robiła problemów, gdy kogoś nie było, ba! Nie sprawdzała nawet obecności. Aczkolwiek zawsze na jej wykładach było 80-90% całego roku! Myślę, że była świadoma tego, że należy do tych nielicznych wykładowców, którzy umieją przekazać wiedzę w ciekawy sposób! Na którymś z wykładów (dotyczących pracy w zawodzie bodajże) powiedziała nam, że nie lubi się ograniczać. Miała tutaj na myśli swoją pracę, a właściwe swoje prace, bo miała ich aż 7!  Dzięki temu może sobie pozwolić na to, na co ma ochotę i nie boi się utraty którejś z nich!

(Nie)doświadczona…..

Jako „mała” Malwa, może nie niedoświadczona, bo pierwsze prace podjęłam jeszcze przed swoją maturą, stwierdziłam, że też tak chcę. Swoją drogą, zostawiam Wam LINK do wpisu „Moich 7 pierwszych prac”.  Chcę mieć kilka prac, dużo pieniędzy i móc za to podróżować – mało ambitne podejście, ale mając 19-naście lat tak WŁAŚNIE było….

Ten moment

Z perspektywy czasu, wiem, że posiadanie kilku prac ma ogromną zaletę. Na ten moment mogę powiedzieć, że mam 3 prace, a miesiąc temu wysłałam CV do jeszcze jednej firmy. Od kilku lat marzyłam, żeby tam pracować, zatem trzymajcie kciuki. W tym  momencie pracuję jako instruktor pływania na dwóch różnych basenach (2 różne prace, inne szefostwo) oraz prowadzę swoje social media, to moja trzecia praca i hobby. Aczkolwiek w social mediach jest tak, że w danym miesiącu współpracuję z kilkoma firmami, więc w jednej pracy mam kilka podofert.

Kryzysowa sytuacja

Dlatego, będąc w kryzysowej sytuacji, jaką mamy teraz ,nie boje się, że zostanę bez środków do życia. Baseny są zamknięte, ale media społecznościowe zrzeszają coraz to więcej osób (większość ludzi nie pracuje), szczególnie w tym „wolnym” czasie. Pamiętajcie, że jeśli macie umowę – zlecenie, to zostajecie bez środków do życia, gdy przestaniecie z jakiegoś powodu przychodzić do pracy. Ja, jako osoba pracująca na zleceniu (na basenach), w takiej sytuacji bym się znalazła, gdyby nie to, że MAM kilka prac. 

Zalety:

 • Otrzymujesz wypłatę w różnych terminach: 1-ego dnia miesiąca, 10-tego dnia miesiąca czy 25-tego. Dlatego nie jesteś w stanie wydać CAŁEJ wypłaty naraz.
 • Masz większą możliwość odłożenia wypłaty na „czarną godzinę” np. gdy ostatni przelew przychodzi pod koniec miesiąca, a pierwszy już na początku, to już nie jesteś w stanie wydać tych pieniędzy…. no prawie 🙂 ale istnieją duże szanse, że odłożysz „na później”.
 • Zakładając najczarniejszy scenariusz, gdy jedna z firm zbankrutuje, zawsze zostają Ci 2 pozostałe, w ten sposób będziesz miał/a ciągłość finansową.
 • Praca w wielu firmach rozwija nasze horyzonty myślowe i kontakty społeczne oraz pozwala nawiązać nowe znajomości.
 • Praca w różnych miejscach mobilizuje do samorozwoju.
 • Niekiedy praca w kilku miejscach daje szybszą możliwość awansu.
 • Czujemy się lepiej psychicznie, gdyż nie boimy się utraty (jednej) z prac.

 


7 thoughts on “Dlaczego nie ograniczam się do jednej pracy, a mam ich kilka!? | NA-KD Lounge

 1. Dodatkowe prace mogą stanowić dla nas zabezpieczenie, ale to też spore wyzwanie, z którym trzeba się zmierzyć. Szanuję za Twój skuteczny system organizacji i wielozadaniowość. Kobieta sukcesu. Nie mogę oderwać oczu od tych klimatycznych zdjęć!

 2. Przekazałaś treści w rewelacyjny sposób 🙂 Ja na razie rozpoczęłam studia i skupiam się na osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Kto wiem, może załapię się na stypendium 😀
  Nie raz myślałam by podjąć jakąś pracę, jednakże, na ten moment nic nie zwiastuje by tak się stało.
  Pozdrawiam serdecznie! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *